До Києва зі Львова через Угорщину | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
До Києва зі Львова через Угорщину
Ермінь Йожеф
Пірієв Олександр Валерійович
До Києва зі Львова через Угорщину
Йожеф Ермінь
5 листопада 2016, субота
Поширити у Facebook
Джерело: "Культура і життя"

Із 2014 року портал Music-Review Ukraine (керівник – Олександр Пірієв) розпочав у столиці новий культурно-мистецький проект «Нова філармонія», орієнтований на класичну музику. Організатори поставили перед собою мету професійно пропагувати музичну культуру в Україні та за її межами.

У 2016 році для досягнення максимальної концертної активності творчі сили було об’єднано з командою UKR Artists. Результат діяльності такого тандему не змусив довго чекати.

 Йожеф Ермінь

Цьогорічний третій концертний сезон уже потішив своїх шанувальників програмами «Парад солістів», Latin Jazz Night – у виконанні Київського квартету саксофоністів та «Мадярський сувенір» – речиталь Йожефа Ерміня. А заплановано ще концерт львівського ансамблю солістів Leopolis із програмою з творів С. Рахманінова та концерт Київського струнного квартету.

Автори проекту піклуються про якомога ширшу географію таких мистецьких акцій. Так, львівський піаніст Йожеф Ермінь зіграв свою сольну програму у столичному Будинку актора, яку напередодні виконав у Ніжинській дитячій музичній школі. Маючи за плечима прекрасну виконавську школу, він гастролює по світу як соліст, камерний виконавець, акомпаніатор із величезним репертуаром. У мистецьких колах піаніст відомий, перш за все, як пропагандист та вмілий інтерпретатор музики ХХ століття.

У його репертуарі знаходимо сучасні твори, які вимагають неабиякої технічної вправності: Klavierstucke Карлгайнца Штокгаузена, «20 поглядів на немовля Ісуса» Олів’є Мессіана. Але вагому частку складають також роботи українських композиторів. Немало фортепіанних творів було написано і присвячено йому як першому виконавцю. Саме за активне пропагування української музики його було нагороджено премією імені Лева Ревуцького (1993) та премією імені Станіслава Людкевича (2003).

Й. Ермінь – постійний учасник міжнародних фестивалів. А приїзд маестро до Києва – це велика мистецька подія.

Йожеф Ермінь має угорське коріння, тож сама назва програми «Мадярський сувенір» викликала інтерес. Але грав він різностильову та різножанрову програму, яка не обмежувалася роботами мадярських композиторів. Перші твори концерту окреслили музичну панораму останнього століття.

Соната № 1, ор. 22 Альберто Хінастера – аргентинського композитора – прозвучала яскраво та ефектно. Виконавець уміло дібрав темпи, в яких продемонстрував блискучу віртуозну техніку токатного типу та майстерне володіння звуком. У професійній інтерпретації слухачі відчули нестримні латиноамериканські ритми поряд із тремтливим piano ліричних тем. Іншим національним колоритом був пронизаний твір Богдани Фроляк Stück. Робота сучасної української композиторки відтворювала коломийкові ритми та дала змогу продемонструвати володіння тембровими властивостями інструменту.


Наступна частина концерту була представлена творами угорських композиторів. 7 п’єс, ор. 11 Золтана Кодая відтворювали фольклорні мотиви секейського народу, що втілювалися у квазіфлейтових награваннях. Центральний номер циклу «Епітафії» – виконавець присвятив пам’яті Віталія Кирейка, який нещодавно пішов із життя. Цей твір маловідомий і його мало хто виконує, тож публіка сприйняла його особливо. Продовжила концертну програму Соната, ор. 80 Бели Бартока. Композитор уміло поєднав у творі фольклорний матеріал із сучасними техніками. Майстерно відтворені специфічні інтонаційні звороти, імітація народних награвань і танцювальна ритміка проникали крізь полішарову фактуру.

А суто романтичним був завершальний блок концерту. Сім фантазій, оp. 116 Йоганнеса Брамса та Фантастичні п’єси, ор. 12 Роберта Шумана продемонстрували ретельне прочитання авторського тексту, відшліфовану агогіку та м’яке туше, що дозволило втілити різноманітні характери, тонкі нюанси музичних образів.

Зачарована публіка довго не відпускала музиканта зі сцени. На знак подяки за бурхливі овації Йожеф Ермінь виконав «на біс» твір «Аве Марія» Ференца Ліста, й це стало музичною родзинкою вечора.

Так відбувся музичний діалог століть, стилів і національностей, який можна завершити словами Йожефа Ерміня: «Не поділяю музику на старовинну і сучасну. Для мене вона є хороша і погана».


Автор: Олена ПРОКОПОВА
Фото: Юрій Тоцький
Виконавець (артист): Йожеф Ермінь
Діяч мистецтв: Олександр Пірієв
Концертна організація: UKR Artists, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Концертний зал Будинку актора
Джерело: "Культура і життя"



Інші:

Романтична музика лунала в Івано-Франківській обласні філармонії ім. Іри Маланюк
Карнавал емоцій
Моцарт крізь століття
«Борітеся — поборете!»
Враження про моновиставу «ІРА»
“Духова музика — музика єднання”.
Фільм «СЛІДИ» здобув Panorama Audience Award на Берлінале — головну глядацьку нагороду секції Panorama для документального кіно
У Loft Stage «Харків Опера» відбувся концерт-реквієм «Соколята»
«Пісні. Арії. Поцілунки. Кохання»
«Снігом білим»
У Тернополі відбувся благодійний концерт "Ода стійкості"
«AXIS. Візії Півночі»
Враження про концерт «Любовні сповіді. Ніжність і пристрасть»
«Тенор – король опери»
Ми любимо інтимно…
Львівський хор музичного ліцею ім. Крушельницької виступив у Кафедральному соборі міста Барі в Італії
LOVE TANGO: кропивничани вигуками "Браво!" зустрічали виступ "Fuego Orchestra"
"ХІТИ 2000-х: Love": як у полтавській філармонії святкували День закоханих
«Фауст» Гуно в Баварській державній опері: знову опера про війну
«Музика сердець»
“Love & Music Show”
«Там, де живе любов»
Романтичний концерт
Різні історії минулого і сьогодення
«Генератор кохання». 12 лютого у концерт-холі "Юність", на честь дня закоханих - відбувся концерт
«Музична валентинка для закоханих»
На сцену «Харків Опера» знову повернулася «Флорія Тоска» Джакомо Пуччіні
«Пори року» - музика, яка є прекрасною і непідвладною часу!
Живий простір, що дихає свободою
У Тернополі відбувся вечір пам’яті видатного композитора Юрія Кіцили
Стійка і творча «Харків Опера»!
Казка в опері
Бродвей у…Хмельницькій філармонії
«Ера Водолія»
Фільми програми «Повний короткий» вже на шляху до глядачів!
"Крізь століття"
Враження про музичний перформанс «Відень. Каваштадт»
У Рівному відбулась прем’єра «Лісової Мавки»
Легендарна класика
«Вечір англійських сюїт»
      © 2008-2026 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
17.jpg